İntermed Nişantaşı Polikliniği Muayene Ücretleri

Sizlerin güncel yazılara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle özenli derlemeler gerçekleştirdik. İntermed Nişantaşı Polikliniği Muayene Ücretleri yazımızı okurken bilgi paylaşılan diğer yazıları okumayı pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda pratik olarak yazılarımıza girebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bazı bölümleri, hizmet alanları

İntermed Nişantaşı Polikliniği Muayene Ücretleri-81

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken tedavi son derece önemlidir. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; kolesterol düzeyi, guatr testi, dışkıda kan aranması.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece boyunca hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunur.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların gelişme sürecinde çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede uymanız gereken kurallar

İntermed Nişantaşı Polikliniği Muayene Ücretleri-hastane-kurallari-50Hastanenin koyduğu kurallara uymak istemeyen; eşyalara bilerek hasar veren, yapılan ikazları hafife alan hastalar ile refakatçilerinden verdikleri hasar talep edilebilir.
WC’leri temiz bırakın.
Eşyanızın çalınması veya himin olduğu belli olmayan poşet farkettiğinizde ilgili servisin sorumlu hemşiresine haber veriniz.
Yatış için gelecekseniz zorunlu kalmadıkça kıymetli eşya getirmemeye dikkat edin. Özel eşyalarınızı odanızda bulunan dolapta düzenli olarak saklayınız.
Otomobilinizde kıymetli eşya bırakmamaya özen gösterin.
Yattığınız odanın temiz kalmasına dikkat ederek düzenli tutulmasını sağlayınız. Kaldığınız odada bulunan eşyaların kırılması durumunda ilgili personele bilgi veriniz.
Odada bulunan tıbbi teçhizatları yetkili eşliğinde kullanın.
Herhangi bir problemle karşılaşıldığında kesinlikle personelden yardımda bulunmasını talep ediniz.
Koridorlarda yüksek sesle konuşmayınız.
Hastanelere gidiyorsanız beraberinizde sadece bir refakatçi olması yeterlidir. Daha fazla refatatçi gereksiz yere kalabalık meydana getirir bu sebeple personelin rahatlıkla çalışmalarına engel olur.
Randevunuza vaktinde geliniz. Hastalanmadıkları sürece hastaneye beraberinizde küçük çocuk götürmeyiniz.
Hastanelere yiyecek götürmeyin.
Mobil telefonlarınızı hastane içerisinde sessizde tutunuz.
Ziyaretçi olarak gelenler, kendilerine verilen yaka kartını takmalıdır.
Hastane görevlilerinin ikazlarını dikkate alınız.
İlgili doktorlar haricinde müdahalede bulunanlara izin vermeyiniz.
Hastanelerin sizlerin olduğunu, sağlık personelinin da sizlere hizmet ettiğini unutmayınız. Ziyaret saatleri yoğun bakım uygunluğuna göre belirlenir.
Kartı olmayan kişiler hastanede refakatçi olarak kalamaz.
Doktor vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi ve diğer hastaların mahremiyetini göz önünde bulundurarak refakatçilerin odaları boşaltmaları gerekmektedir.
Tekerlekli sandalyeler odada bulundurulmamalı, işi biten sandalyeler iade edilmelidir.
Gerçek çiçeklerin hasta odalarında tutulması yasaktır.
Odalardaki yataklar temiz tutulmalıdır.
Hasta yakınlarının yataklara uzanmaları kesinlikle yasaktır.

Telefondan Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma-21

İsterseniz mobil hattından yahut sabit telefon ile ALO 182 servis hattını çevirerek hastane randevu alma hattını arayacaksınız.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil doktora görünecek bireyin TC kimlik numarasını operatöre veriyorsunuz

TC kimlik No’sunu ilettikten hemen sonraki aşamada, muayene olacak kimsenin hangi hastaneden randevu almak istediği bilgisini belirteceksiniz. Herhangi bir ön bilginiz yoksa sorarsanız bulunulan şehre bağlı olarak, muayene olunacak sağlık kuruluşu ile ilgili bilgi veriliyor.

Hastane tercihi yapıldıktan sonra gideceğiniz gün ve saati belirtiyorsunuz. Müsaitlik durumu dikkate alınarak size en son randevu tarihini söylüyorlar.

Aldığınız randevunuzun gününü veyahut saatini değiştirmek işlemi için 182’yi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

İnternetten Randevu alma-99

Bağlantısı verilen internet sitesine girip Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayfasında açılan ekrandaki sizden istenen alanları doldurmanız istenir. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ile birlikte şifreniz, email adresinize gönderiliyor ve onaylanıyor.

Randevu ayarlayan şahsın değil doktora görünecek şahsın Vatandaşlık No’sunu sisteme gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki adımda, muayene olacak hastanın hangi sağlık kuruluşundan

Hastane tercihi yapıldıktan sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak randevu zaman ve tarihi seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarih veya zamanını değiştirmek işlemi için web sitesinden gerekli revizyonu yapabilirsiniz.

İntermed Nişantaşı Polikliniği Muayene Ücretleri yazısını gözden geçirenler aşağıdaki sayfaları inceledi.