İstanbul Şafak Hastanesi Muayene Ücretleri 2013

Değerli okuyucularımızın düzenlenmiş konulara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için özenli derlemeler gerçekleştirdik. İstanbul Şafak Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 bilgilerini incelerken altı çizilen ipuçlarını okumayı atlamayın. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla makalelerimize ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

Hastanelerin bölümleri, ilgi alanları

İstanbul Şafak Hastanesi Muayene Ücretleri 2013-81

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları ani ölüm gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir daldır. Çocuğun gelişme çağında çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Büyüme sürecindeki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hastanede bu kuralları çiğnememeye özen gösterin

İstanbul Şafak Hastanesi Muayene Ücretleri 2013-hastane-kurallari-74Hastanede yüksek ses tonuyla konuşmak tedavi görmekte olan hastaların tedavi süreceğini negatif yönde etkileyeceğinden azami dikkat edilmelidir. Tedavi edildiğiniz klinikte teslim aldığınız tüm malzemelerin kullanılmasında dikkatli olunuz. Hastanenin yönetmeliklerine uymamakta direnen; eşyalara isteyerek hasar bırakan, ikazları önemsemeyen hastalar ile refakatçilerinden uğrattıkları zarar geri istenebilir.
Çöpleri evsel atık kutusuna özen gösteriniz.
Şüpheli herhangi bir olayla karşılaşırsanız en kısa sürede hastane personelini durumdan haberdar ediniz.
Eşyanızın kaybolması yahut sahipsiz torba gördüğünüz durumda ilgili bölümün sorumlu hemşiresine bilgi vermeyi ihmal etmeyiniz.
Yatmaya geliyorsanız zorunlu haller dışında fazla para getirmemeye dikkat edin.
Aracınızda ziynet eşyası bırakmamaya dikkat edin.
Yabancılardan yardımlarını talep etmeyiniz.
Televizyon izlerken sesini çok açmamaya özen gösterin.
Odanızda bulunan eşyaların arızalanması durumunda ilgili hastane personeline bilgi verin.
Arabalarınızı sağlık kurumunun park alanında ziyaretçilere tahsis edilmiş kısımlara ve başka araçların hareketine mani olmayacak biçimde park etmeye özen gösteriniz.
Randevunuza erken gelmeye dikkat ediniz. Refakatçiler, yaka kartını takmalıdır.
Sağlık kurumunun işleyişiyle ilgili ilkelere uyunuz. Ayrıcalık talep etmeyin.
Yangın çıkışlarını amacı dışında kullanmayınız.
Muayene sırasına riayet etmeli, başka hastaların önüne geçmemelisiniz.
Acil haller haricinde size öncelik verilmesini istemeyin.
İlgili sağlık personeli haricinde müdahale edenlere izin vermeyin.
Doktorları baskı altına almaya çalışmayınız.
Yoğun bakım ziyaretleri yoğun bakım müsaitlik durumuna bakılarak planlanır.
Doktor vizite saatinde sağlıklı çalışılabilmesi diğer hastaların mahremiyetini düşünerek refakatçilerin odayı boşaltmaları gerekir.
Kadın Doğum servislerinde erkek refakatçilerin kalması uygun değildir.
Klinik içerisinde doktor tarafından gezmesinde sakınca olmadığı belirtilen hastalar, refakatçi yardımı ile dolaştırılabilir.
Tekerlekli sandalyeler odada tutulmamalı, kullanılmayacak tekerlekli sandalyeler geri teslim edilmelidir.

ALO 182 Hastane Randevu Alma Servisi

ALO 182 Hastane Randevu Alma-34

Tercihinize göre cep telefonunuz ile veya sabit telefon ile ALO 182 hizmetini tuşlayarak hastane randevu alma hattını arayın.

Randevuyu ayarlayan kimsenin değil sağlık hizmeti alacak kimsenin TC kimlik No’sunu operatörlere söyleyeceksiniz

Vatandaşlık No’sunu söyledikten hemen sonraki aşamada, doktora görünecek kimsenin hangi sağlık kuruluşundan

Sağlık kurumu tercih edildikten sonra randevu gün ve saati bildireceksiniz. Müsait olma durumu göz önünde bulundurularak size bilgi verip en uygun randevu zamanını aktarıyorlar.

Aldığınız randevunuzun tarih ya da saatini başka zamana almak için 182’yi arayarak değişiklik işlemi yapabilirsiniz.

Webden Randevu Alma Sistemi

Online Randevu alma-14

Belirtilen siteye tıklayıp Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sisteminde açılan ekrandaki doldurmanız gereken bilgileri tamamlamanız gerekir. Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz, email adresine gönderiliyor ve onaylama işlemi tamamlanıyor.

Randevuyu ayarlayan bireyin değil doktora görünecek kişinin Vatandaşlık numarasını siteye gireceksiniz

Vatandaşlık No’sunu verdikten sonraki adımda, muayene olacak kişinin hangi hastaneden randevuyu almak istediği bilgisini veriyorsunuz. Belli bir ön bilginiz bulunmuyorsa fikir almak isterseniz 182’yi arayıp ilgili kişilere sorabilirsiniz.

Sağlık kurumu seçildikten sonra uygunluk durumunu göz önünde bulundurarak gideceğiniz tarih ve zamanı seçiyorsunuz.

Kesinleştirdiğiniz randevunun tarihini ya da zamanını değiştirmek isterseniz web sitesinden uygun değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Şafak Hastanesi Muayene Ücretleri 2013 makalesini inceleyenler aşağıdakileri ziyaret etti.