K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle

Uzman.org takipçilerinin canlı maç yayını, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, maç özeti izleme, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan durumu, Süper Lig fikstürü konularında arama yapanların değerli konulara zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla websitemizin standartlarına uygun olarak uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle“ yazımızı incelerken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sayfalarımıza erişebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

K

Bahsı geçen maç yayını Futbol Federasyonu ilgili kurumları tarafından ortaya konmuş 2013-2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 yılı takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-79Süper Lig veya isim hakkı sözleşmesi nedeni ile Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Mali Lig adıyla kurulan, şimdi ülkemizin en yüksek seviyedeki futbol ligi. Tek dönem içerisinde 18 takımla gerçekleştiren bu lig, sezon nihayetinde 3 klübün ligden düşerek Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç klubün yükselmesiyle sürer gider. Spor Toto Süper Lig, on sekiz takım ile yönetimlerin ortaya çıkardığı kurumdur. Eylül ve Mayıs tarihleri de dahil olmak üzere dokuz ay süre gelen bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle-74Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Türk Süper Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağımlıdır. 2005 senesinde Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olması ile offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan bu organizasyon, Turkcell`in hukuki anlaşmasının bitmesi sebebiyle 2011 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bununla birlikte UEFA`nın en üst seviye ligler sıralamasında altıncı sırada bulunur. UEFA Champions League`ne biri qualifikasyon olarak 2, Avrupa Ligi`ne üç farklı klüp yollar. Türkiye Kupası 1.si olarak ilk 4 sıraya girememiş bir takım da Euro Cup`a iştirak edebilmektedir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle-41Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 sezonunda kurulmuştur, ama memleketimizde ileri düzey futbol 1959 sezonundan bu yana oynanır. Dünyada en çok seyredilen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 394 milyon € toplam değeriyle Tüm Dünyada en fazla gelir getiren 8. ligtir. Şimdiye kadar 71 spor klübünün mücadele verdiği Süper Lig`de sadece 5 takım şampiyon olabilmiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler arasında en fazla şampiyon olan takım 19 defa ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-83Maç İzlemek: Spor Toto Süper Lig 1968 sezonundan bu zamana kadar özel firmalara verilmiş maç izle yayını hakları nedeniyle maç yayınları imtiyazlarını alan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli televizyon kanallarından izlenir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1968`den 1994 yılına dek TRT 1, 1998`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2001 sezonundan bu yana ise Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları üst tarafta söylendiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008 yılından itibaren IV büyüğün kendi sahasında oynamış olduğu karşılaşmalar üst kalite çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme çabası veren klüplerin herhangi yasa dışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) anılmaması için müsabakalar aynı zamanda oynatılabilir. Bu şekil vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını verebilir. Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını ücretsiz olarak izleyebilme şansı da vardır, ancak söz konusu maçların yayını lig karşılaşmalarının önceden belirlenmiş bitiş süresinden 60 dk. sonra Digiturk ile sözleşmesi olan başka televizyon kuruluşlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Radyoda Maç Dinleme: Tek sezonda oynanacak bütün resmi ve özel futbol mücadelelerinden; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece Türkiye Futbol Federasyonu ile antlaşma yapan yayıncı kuruluşlar aracılığıyla UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Talimatı kaidelerine uygun şekilde radyodan naklen yayınlanabilir. Sahasında oynayan kulüpler canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun halde görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 tarihine kadar TRT Radyo`nun elindedir.


Günün (21 10 2014) 2014 Sezonu Futbol Takımları

Akhisar Belediyespor: Manisa`nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2012 sezonunda Süper Lig`de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig`de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig`de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig`de oynamıştır.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Kayseri Erciyesspor: 1932 yılında Kayseri`de Erciyesspor olarak kurulmuştur. Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayseri Erciyesspor`un Teknik Direktörü Fuat Çapa, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Eren ve Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç`tır.

Günün (21 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Lig TV şifresiz İzle hizmet sayfamızı ziyaret eden Siz Futbol Aşıklarının 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014 tarihlerinde incelediği öbür maç yayınlarımız alttaki gibidir: