K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle

Uzman.org takipçilerinin naklen maç izleme, naklen radyodan maç anlatımı, internetten maç yayını, atılan goller, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta lig sıralaması, Süper Lig fikstürü ile ilgili bilgi arayanların güncel konulara kolayca erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla sitemizin vizyonuyla olarak araştırmalar hayata geçirdik. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle“ sayfamızı okurken vurgulanan uyarıları gözden geçirmeyi atlamayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

K

İlgili maç yayını Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından belirlenmiş 2013-2014 yılına ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden birinde oynanacaktır. 2013-2014 yılı takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Süper Lig İle İlgili…

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-96Süper Lig veya reklam paktı gereğince Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig ismiyle başlatılan, şu an memleketimizin en üst seviyedeki futbol ligi. Bir tek sezon içinde 18 futbol takımı ile oynanan bu lig, sezon nihayetinde üç klübün ligden düşüp bir alt ligden gelen 3 takımın üst lige çıkmasıyla sürer. Türk Süper Ligi, 18 klüp ile başkan ve yönetimlerin oluşturduğu bir kuruluştur. Eylül ve Haziran tarihleri de dahil olarak 10 ay devam eden bir etkinlik olan Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan ortaya çıkar.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle-44Maçlar hafta arası ve hafta sonları yapılmaktadır. Türk Süper Ligi, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olmasıyla offical olarak Turkcell Süper Lig adını alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk sözleşmesinin sona ermesi sebebiyle 2010-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en üst seviye futbol ligleri sıralamasında altıncı sırada bulunmaktadır. UEFA Şampiyonlar Ligi`ne bir tanesi qualification olmak üzere iki farklı, Euro Cup`a üç farklı klüp göndermektedir. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk 4 sıraya giremeyen bir takım da Avrupa Ligi`ne katılabilmektedir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle-83Spor Toto Süper Lig, 2001 tarihinde faaliyete geçmiştir, ancak memleketimizde üst seviye futbol 1961 sezonundan beri oynanır. Tüm Dünyada en çok seyredilen altıncı lig olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 399 milyon € toplam değeri ile Tüm Avrupada en fazla getiri sağlayan sekizinci sıradaki ligtir. Şu ana kadar 66 futbol takımının mücadele ettiği Süper Lig`de sadece 5 takım şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar içerisinde en fazla şampiyon olan klüp on dokuz kez ile Galatasaraydır.


Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-47Televizyon Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1965 tarihinden itibaren özel ve kamu kurumlara verilmiş olan naklen yayınlama hakkı sebebyile maç yayınları hakkını almış olan kurumların belirlemiş olduğu ücretli kanallardan izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1968`den 1993 senesine kadar TRT 1, 1995`ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2000 sezonundan bu yana ise Lig TV tarafından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları üstte betimlendiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan naklen verilmektedir. 2009 yılından bu yana 4 büyük takımın kendi evlerinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile beraber yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme çabası veren klüplerin bazı illegal bir vaka ile (şike, illegal bahis vb.) anılmaması sebebiyle maçlar aynı saatte verilebilir. Bu tarz vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedava olarak izleyebilme şansı da mümkündür, fakat sözkonusu karşılaşmaların yayını lig karşılaşmalarının daha önceden karar verilmiş bitiş süresinden 45 dk. sonra Digiturk ile anlaşması olan farklı televizyon kanallarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayın Hakları: Bir senede oynanmış tüm özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları yalnız Futbol Federasyonu ile sözleşme yapmış yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Kuralları kaidelerine uygun durumda radyodan canlı yayınlanabilir. Sahasında oynayan kulüpler canlı radyo yayını yapan kurumun en uygun halde görev yapmasını sağlamakla sorumludur. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2012 tarihine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun elindedir.


Günün (22 10 2014) 2013 Yılı Futbol Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü`ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı`nın sahibidir.
Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Günün (22 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özeti Lig TV İzle makalemizi ziyaret eden Maç Fanatiklerinin 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014 tarihlerinde baktığı öbür maçlarımız alttaki gibidir: