K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle

Sitemizi takip edenlerin naklen maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan tablosu, Süper Lig fikstürü hususunda arama yapanların güncel bilgilere zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi için websitemizin vizyonu ile olarak detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle“ makalemizi incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sitemize erişebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.

K

Yukarıda Belirtilen maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından belirlenen 2013-2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-56Türkiye Süper Ligi veya sponsorluk kontratı gereğince Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Mali Lig ismiyle başlatılan, bu zamanda ülkemizin en üst kademedeki futbol ligi. Tek dönem içerisinde 18 takımla oynanan bu lig, sezon bitiminde üç klübün ligden düşerek Bank Asya 1. Ligden ligden gelen 3 takımın yükselmesi ile süreklilik arz eder. Spor Toto Süper Lig, 18 klüp ile hissedarların oluşturduğu kurumdur. Ağustos ve Haziran ayları da dahil olmak üzere dokuz ay devam eden bir etkinlik olan Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı maçtan ortaya çıkar.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle-44Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonu gerçekleşmektedir. Süper Lig, TFF`ye bağlıdır. 2005 sezonunda Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in sponsor oluşuyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu organizasyon, Turkcell`in sponsorluk paktının sona ermesi sebebiyle 2010-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Ek olarak UEFA`nın en kıymetli futbol ligleri derecelemesinde 6. sırada bulunur. UEFA Şampiyonlar Ligi`ne 1`i qualifikasyon olmak üzere iki, Euro Cup`a 3 spor klübü yollar. Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk dört sıraya girememiş bir takım da Uefa Euro Cup`a iştirak edebilir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle-18Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kuruldu, ancak memleketimizde ileri düzey futbol 1961 tarihinden beri oynanır. Tüm Dünyada en çok izlenen altıncı lig olan Spor Toto Süper Lig, aynı zamanda 399 milyon € toplam değeriyle Tüm Dünyada en çok gelir getiren sekizinci lig durumundadır. Bu vakite kadar 65 klübün yer aldığı Süper Lig`de sadece 5 klüp şampiyonluk kazanmıştır. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar içinde en fazla şampiyon olan takım 19 defa ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-44Canlı Maç İzleme: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1970 tarihinden itibaren özel kurumlara verilmiş olan yayın hakları nedeniyle maç yayınları haklarını almış olan kurumların belirlediği ücretli kanallardan seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1967`den 1995 senesine dek TRT 1, 1994`ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı yayınlanmıştır. 2002 sezonundan bu yana ise Lig TV kanalından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarda anlatıldığı gibi TFF ile anlaşma izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2009 senesinden itibarı ile IV büyük takımın kendi evlerinde oynayacağı maçlar üst kalite çözünürlük naklen yayın sistemi ile beraber verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin bazı illegal bir olay ile (şike, yasa dışı bahis vb.) adının geçememesi için maçlar aynı zamanda verilebilir. Bu tarz durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedava olarak takip etme şansı da mevcuttu, ancak bahsı geçen müsabakaların yayını lig karşılaşmalarının önceden belirlenen bitiş saatinden 45 dk. sonra yayıncı kuruluş ile anlaşan başka TV kanallarınca yapılabilir.
Canlı Dinleme Hakkı: Bir senede oynanacak tüm resmi ve özel futbol mücadelelerinden; Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yalnız Federasyon ile sözleşme yapmış yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve TFF Canlı Yayın Hükümleri kaidelerine uygun şekilde radyodan canlı verilebilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan kurumun en uygun şekilde görev yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2010 yılına kadar TRT`nin elindedir.


Günün (23 10 2014) 2014 Yılı Süper Lig Klüpleri

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Günün (23 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Telegol Yorumları İzle makalemizi gezen Uzman.org takipçilerinin 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerinde incelediği diğer müsabakalar alt taraftadır: